semsclub@gmail.com اصفهان - چهارباغ عباسی - جنب پاساژ صفویه - فروشگاه لوازم شکار و ماهیگیری سمسارزاده
منو
چرا قلاب های وی ام سی؟ +فیلم 1400/02/09 12:58:17

چرا قلاب های وی ام سی؟ +فیلم


چرا قلاب های وی ام سی؟
در چند سال گذشته دیگر کمتر ماهیگیر و صیادی را میبینیم که با برند وی ام سی آشنایی نداشته باشد.
اما واقعا چرا ما وی ام سی را پیشنهاد میکنیم؟

حتما ببینید:
کاتالوگ رسمی انواع قلاب های وی ام سی فرانسوی در نمایندگی ایران

1- تاریخچه قابل تامل و بی بدیل

کمپانی وی ام سی فرانسه از سال 1796 به صورت یک شرکت رسمی تاسیس شد و از همان ابتدای کار توان و دانش حرفه ای خود را نه تنها به فرانسه، بلکه در کل اروپا و سپس سایر قاره ها به رخ همگان کشید. 
سالها تلاش و نبوغ مهندسان و طراحان خبره در دستورکار این شرکت بوده و تا امروز نیز که فاتح بازار های جهانی شده است، این پیشرفت ادامه دار می باشد. در تمام این سالها نیز تمرکز خود را در این بخش متمرکز کرده و سابقه درخشانی را در بیش از 200 سال رقم زده است.
 
نمایندگی وی ام سی در ایران

2-ماشین آلات پیشرفته و دقیق

شاید به نظر همگان ساخت یک قلاب نیاز به تکنولوژی خاصی نداشته باشد اما مدیران وی ام سی همیشه دید وسیع و دقیقی به این تکنولوژی داشته اند؛ تاجایی که بسیاری از دستگاه های ابزار دقیق را ارتقا و مورد استفاده قرار دادند و حتی تکنولوژی های مربوط به فنیش نهایی و محلول ها و روش های آنودایز کردن را به صورت سری پیش برند و تا امروز هیچ رازی درمورد فرمول های خاص وی ام سی به بیرون از کارخانه راه نیافته است!
پس از دهه ها تلاش و نوآوری و پیشگامی در استفاده از ماشین آلات به روز دنیا، خانواده ویلارد هنوز در زادگاه اصلی وی ام سی یعنی شهر مورویلارز فرانسه با بیش از 700 نیروی کار و تولید روزانه بیش از 600000 قطعه از مدل های مختلف قلاب، هر ساله از مدل ها و فرمولاسیون های جدیدی رونمایی میکنند.
در هر سری از قلاب ها با توجه به کد و مشخصات، تکنولوژی های خاصی استفاده شده که تعداد محدودی از آنها را میتوانید در ادامه بخوانید:

تکنولوژی Needle Cone

 در اصل Needle Cone نتیجه یک روش تراشکاری خاص است که در آن الیاف فلز را جمع کرده و آنها را به سمت مرکز نقطه فشرده می کند. با فشرده سازی به جای برش ، قدرت، دقت و تیزی نقطه ای برتری نسبت به بهترین حالت های قبلی ایجاد شده است. همچنین قسمت های مختلف آن از جمله رینگ و بارب وشانک یا همان حلقه و خار و بدنه همگی رگوله و پرداخت یک دست و دقیق شده و مقطع بیضوی خواهند داشت.

تکنولوزی Needle Sharp

در ساخت برخی از قلاب ها از فناوری خاص Needle Sharp™ استفاده شده است. یعنی تیزی قلاب و خارهای آن با نوعی آسیاب نقطه ای و ترکیب خاص شیمیایی بهبود یافتند و به بهترین و ظریف ترین شکل رگوله شدند.
جنس اصلی این مدل ها های کربن با فنیش کوستال بلک نیکل بوده که منحصرا توسط وی ام سی ترکیب و تولید، و فرمولاسیون این ترکیب باعث افزایش چشمگیر مقاومت نسبت به مواد خورنده و املاح موجود در آب های شور و شیرین، و برندگی حداکثری برای مدت طولانی میشود و از جمله ظریف ترین بدنه ها و طراحی ها و مشکی ترین رنگ ممکن را به خود اختصاص داده است.


تکنولوژی Hi Carbon
تکنولوژی و متریال های کربن ( Hi Carbon) به این معنی است که در مراحل ساخت ازترکیب فولاد با کربن بالا و با کیفیت برتر استفاده میشود. کربن در این ترکیب باعث ایجاد ثبات در هنگام تغییر دما می شود. بنابراین هرچه سطح کربن بالاتر باشد ، قلاب قویتر و در عین حال ظریف تر نیز خواهد بود و یک محصول بادوام و حرفه ای برای شما به ارمغان می آورد. در طی سالیان گذشته تا به امروز، بیشترین و خالص ترین ترکیبات کربن در بین کلیه تولیدات قلاب های ماهیگیری دنیا، متعلق به وی ام سی بوده است.
تکنولوزی Permasteel®
 پرما استیل همراه با های کربن استیل یک فرمول محرمانه و برتر و منحصر به فرد کمپانی وی ام سی است. اندود این ترکیب شیمیایی به صورت روکش نهایی قلاب باعث میشود تا یک لایه 100% محافظ در برابر خوردگی، حتی در بدترین نوع آب و آسیب پذیرتیرین قسمت های قلاب ایجاد شود، بدون آنکه در ظاهر و رگوله و یک دستی و تیزی و ظرافت آن خللی وارد کند. روکش محافظتی Permasteel® برای بیش از 1000 ساعت از بروز علائم خوردگی در آب شور جلوگیری می کند و قلاب را چهاربرابر مقاوم تر و مناسب همه نوع آب و املاح موجود در آن میسازد.

تکنولوژی Fastgrip Octopus با اندود رداستیل واندیوم
طراحی جدید چند منظوره وی ام سی که به Fastgrip Octopus معروفند، سریع ترین صید ها را در رکورد ها ثبت کرده اند و امتیازات ویژه ای دارند. وجود سه میکروخار در ابتدای بارب باعث میشود تا قلاب اختاپوس بهترین طعمه نگهدار نیز به حساب بیاید و با یک اتصال سهل و سریع، زمان صید را به حداقل برساند. این قلاب Fastgrip از جنس رد استیل واندیوم است که این مواد باعث شده محصول نهایی دارای 15% قدرت و ضریب نفوذ بیشتر نسبت به سایر مدل ها بوده و تا 500 ساعت به انواع املاح و آب های شور مقاومت نشان دهد.همچنین قسمت چشمی بالای قلاب ها به عقب متمایل شده تا بهبود در سهولت در استفاده و پرتاب و کاهش چرخش بیجا و هدفگیری دقیق تر از همیشه فراهم شود.
تکنولوژی Cone Cut®
در این روش خاص تراشکاری، برش هایی دقیق و بسیار ظریف در حالی که مقطع سوزن به صورت مثلثی و یا چند وجهی شکل میگیرد و ترکیبی از تیزی چند برابری ، ثبات ساختاری و کیفیت را در خود جای داده است ، و بدون نیروی اضافه ، نفوذی تمیز و بی نقص فراتر از تصور شما در آب رادر تضمین می کند
تکنولوژی Cut Point
صیقل دادن در این مدل، به صورت فوق دقیق و بسیار ظریف در حالی که مقطع سوزنی به صورت دوار و رگوله شکل میگیرد و دارای فقط یک نقطه برش استاندارد است که چرخش و یک دستی فوق العاده ای دارد و یادآور قالب سنتی قلاب های ماهیگیری قدیمی، اما با ویژگی های بهبود یافته و نفوذ حداکثری است.
 
آموزش ساخت قلاب ماهیگیری

3-حفظ رتبه نخست فروش و عرضه قلاب شماره 1 دنیا

 
پس از گذشت بیش از دو قرن، هنوز شرکت VMC و زیر مجموعه های مربوط به آن از جمله شرکت های مهم فرانسه به شمار می رود که به دلیل دارا بودن دانش فنی و پیشرفت مداوم و کیفیتی که هیچوقت کم نشده از سایر رقبا متمایز شناخته میشود.
فروش موفق وی ام سی در تمامی دنیا خصوصا دفاتر نمایندگی آلمان، لهستان، اکراین، روسیه، و برزیل ، گواه ممتاز بودن این برند با سابقه است.
بازخورد های جهانی نشان داده است در بیش از 70 کشور دنیا، محبوبیت و رضایت از وی ام سی در صدر لیست بوده و این فروش درخشان، با تبادل دانش و ترکیب تکنولوژی ساخت با کمانی های کم نظیری مانند راپالا، نتایج درخشانی را به همراه داشته است.
خوشبختانه در دهه گذشته تا کنون، فروشگاه سمس ، علاوه بر برند های موجه، نمایندگی رسمی وی ام سی در ایران را به عهده داشته و امکان خرید مطمئن و آسان را برای ایران و خاورمیانه فراهم کرده است.


همچنین ببینید:
قلاب کلاسیک وی ام سی
 
قلاب ماهیگری برای کپور

4-طیف گسترده برای همه سلیقه ها

هیچ اهمیتی ندارد که یک صیاد با تجربه باشید یا کسی که دوست دارد ماهیگیری بیاموزد و یا برای تفریح و استراحت به ماهیگیری بپردازد.... شاید یک ست کارپ حرفه ای مورد نیاز باشد و یا یک قلاب ساده؛ هر آنچه که بخواهید وی ام سی برای شما فراهم کرده تا با هر میزان بودجه ای که در نظر دارید ، بهترین و ماندگار ترین کیفیت را داشته باشید. قلاب های کلاسیک تا قلاب های پیچ دار و یا قلاب هایی که مبتوانید با آنها طعمه های دست ساز و پشه  بسازید؛ همه و همه در تنوع های وی ام سی موجود هستند.
بهترین قلاب دنیا وی ام سی انتخاب شده 

5-مقرون به صرفه ی باورنکردنی

به گواه و تجربه مشتریان، صید با قلاب وی ام سی در ابتدا به نظر گران قیمت می آید، اما پس از بارها و بارها صید، به طور شگفت انگیزی متوجه خواهید شد این قلاب ها مقاومت چندین برابری نسبت به آب شور و یا املاح خورنده و سایر عوامل فیزیکی و شیمیایی از خود نشان میدهند.
معروف ترین ویژگی وی ام سی به گواه صیادان، تیز بودن مادام العمر و عدم شکست قلاب در هنگام فشار و کشش است .
 
 
برای درک بهتر دقت ساخت و کیفیت مواد اولیه و تکنولوژی خاص وی ام سی، زندگی یک قلاب را میتوانید در این ویدئو ببینید


مقالات مشابه
دسته بندی

دیدگاه

نظری برای این مطلب ثبت نشده است.

بیان دیدگاه